Místo obyvatel v České Lípě budou rozhodovat o projektech zastupitelé

Vizualizace Jiráskova divadla. Zdroj: archiv Město Česká LípaVizualizace Jiráskova divadla. Zdroj: archiv Město Česká Lípa

ČESKÁ LÍPA - Po neúspěšném referendu budou o projektech v České Lípě znovu jednat zastupitelé města. Kritiku špatně zvoleného termínu starostka města Romana Žatecká odmítla.

Reklama

Místního referenda se zúčastnilo 4 584 Českolipanů, to je 15,45 % ze všech oprávněných osob hlasovat. Referendum je tak neplatné a nezávazné.

Město tak bude pokračovat v projektech, o kterých budou rozhodovat podle příslušnosti Rada města a Zastupitelstvo města.

„Čekala jsem vyšší účast a jasnější signál od lidí, co ve městě chtějí," konstatovala starostka.

Podle Romany Žatecké termín referenda je z pohledu vedení města naprosto logický a žádný jiný, pokud mělo být uspořádáno v krátkém čase, nebyl možný.

„To jsou fakta. Kdo chce, pochopí, kdo z toho dělá politikum, nepochopí. Připravili jsme referendum během tří neděl, zatímco jinde ho plánují půl roku. Kdo dnes nadává na neděli, tak si jen alibisticky omlouvá nezdar referenda. My jsme udělali maximum možného," uvedla starostka.

Ta čel kritice opozice, že zvolený termín referenda byl špatně načasovaný.

Některé projekty jsou v začátku a např. u knihovny bude vypsána veřejná architektonická soutěž, jiné jsou již v určité fázi projektování či hotových projektů.

„Zastupitelstvo určitě bude rozhodovat o koupi Kounicova domu, rozhledny na Špičáku, aktualizuje se projekt rekonstrukce Jiráskova divadla z roku 2013 tak, aby odpovídal dnešním požadavkům a zahrnul některé změny, jež se od té doby udály,“ vyjmenovává starostka.

Co se týče venkovního bazénu, tam v tuto chvíli není nic nového.

„Probíhá odvolání Povodí Ohře proti stavebnímu povolení, které řeší Liberecký kraj, navíc u nás běží zadávací řízení na zhotovitele stavby. Bylo rovněž nutné počkat na výsledky referenda a do té doby v tomto směru nečinit žádné kroky, což jsme splnili,“ řekl místostarosta Juraj Raninec.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Třeskuté mrazy. Spadnou teploty až k minus 20 stupňům? Třeskuté mrazy. Spadnou teploty až k minus 20 stupňům?
V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu
Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas

Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo
Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe? Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe?
Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu? Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu?

Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř
Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů
V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo? V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo?

Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo! Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo!
Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká
Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý


Komentáře